Nje djale dhe bashkeshort shembullor humbi jeten, lajm i trishte ne Shkoder

Ka humbur betejen me semundjen e rende, duke nderruar jete diten e sotme punonjesi i Universitetit ”Luigj Gurakuqi’, Jeton Kraja i cili prej vitesh luftonte me semundjen e rende.

Lajmi eshte bere i ditur ne rrjetin social ”Facebook” te Universiteti te Shkodres nga rektorja Suzana Golemi.

Postimi i plote:

Të nderuar kolegë e miq,
Me hidhërim të thellë mësuam lajmin e ndarjes nga jeta të kolegut e mikut tonë z. Jeton Kraja.
I shprehim ngushëllimet më të thella familjes dhe të gjithë të afermve për këtë humbje të parakohshme.
Qoftë i përjetshëm kujtimi i tij!
Rektori
Prof.dr.Suzana Golemi