“Po na marrin makinat dhe s’na i kthejnë” i riu shqiptar denoncon policinë

Një emigrant shqiptar i cili jeton në ishullin e Maltës ka ngritue një shqetësim të madh pasi sipas tij policia malteze po bllokon makinat e tyre.

Në një denoncim për JOQ i riu shkruan se shteti i Maltës po bllokon makinat me targa shqiptare dhe nuk ja kthen më pronarit pa asnjë justifikim.

“Pershendetje. Jam nje djal qe jetoj ne Malta dhe kemi nje problem. Qe shteti maltez po bllokon makinat shqiptare e spo ua kthen me pa asnje te drejte. Ju lutem bejeni publike qe shteti jon te na ndihmoje.”-shkruan i riu.

Në fund të mesazhit të tij ai kërkon ndërhyrjen dhe ndihmën e shtetit shqiptar që ti mundësojë shtetasve të vendit të tij që të rimarrin makinat e tyre.