Shkodrani qe u kap sot, bashkëpunëtori i fundit në átèntatin ndaj Hekuran Billës

Kapet personi i fundit i përfshirë në átèntatin ndaj Hekuran Billës në kryeqytet. Raportohet se është kapur nga unifromat blu Gjekson Pusi, 33 vjeç. Prangosja e tij është bërë nga Policia e Tiranës në bashkëpunim me atë të Shkodrës dhe 25 vjeçari është kapur në qytetin e Shkodrës

Mësohet se ai ishte identifikuar më herët por sot u bë e mundur kapja. Po kështu, Pusi njihet si shok i ngushtë i Viktor Markut. Ai ka qenë duke drejtuar makinën me të cilën u krye átèntati ndaj biznesmenit Billa.

Vihet në pránga shtetasi GJ. P., 33 vjeç, i cili u kap dhe u arrèstua nga strukturat e Drejtorisë Vendore të Policisë Shkodër, pasi dyshohet se është autor i ngjarjes së ndodhur në fshatin Vukatanë, ku u qëllùa me àrmë zjarri në drejtim të automjetit në pronësi të DPSHTRR, që drejtohej nga shtetasi F. H 30 vjeç banues në Dobraç, Shkodër

Shtetasi Gj. P. ishte me masë sigurie “Arrest në shtëpi“ për veprën pènale “Àrmëmbájtja pa leje”

Gjithashtu, gjatë paradites së sotme, falë veprimeve hetimore të kryera nga strukturat e DVP Tiranë ka rezultuar se ky shtetas është i dýshuar si bashkëpunëtor në vrásjèn e shtetasit H. B.