E RËNDË ! 75-vjeçari qëllon me çifte të miturin, detajet e para

Një djalë i mitur 6 vjeçar është plagosur nga fqinji i tij këtë të shtunë në një fshat të Kukësit, me çifte.

I mituri ndodhet në spital ku po merr ndihmë mjekësore. Shërbimet e Policisë kanë kapur dhe shoqëruar në Komisariatin e Policisë Kukës, shtetasin H. D., për kryerjen e veprimeve procedurale.

Postimi i plotë i Policisë

Kukës/Informacion paraprak

Në fshatin Kodër Lumë, shtetasi H. D., 75 vjeç dyshohet se aksidentalisht ka plagosur me armë gjahu çifte, një shtetas 6 vjeç (fqinji i tij), i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.
Shërbimet e Policisë kanë kapur dhe shoqëruar në Komisariatin e Policisë Kukës, shtetasin H. D., për kryerjen e veprimeve procedurale.
Arma e gjahut çifte është sekuestruar në cilësinë e provës materiale.
Grupi hetimor, nën drejtimin e Prokurorisë, po punon për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.