Zbardhen emrat e ngjarjes se rende regjistruar ne mengjes

Shpati Lena dhe Halim Xhezo janë dy personat qe humben jeten pas nje shkemnbimi zjarri të ndodhur mëngjesin e sotëm në Vlorë.

Dy personat humbën jetën pasi 3 persona skembyen zjarr me breshëri kallashnikovi drejt tyre, ndërsa ishin në lëvizje pranë mbikalimit të Panajasë. Autorët zbrazën plot 60 fisheke, duke u marrë jetën personave të cilët ishin në lëvizje dhe makina e tyre ka përfunduar në kanalin anësor të rrugës.

Dyshohet se ngjarja e sotmeka ndodhur për hakmarrje, pasi vëllai i viktimës, Halimit, shtetasi Eduart Xhezo dhe Shpati Lena dy vjet më parë kanë ekzekutuar shtetasin Arben Beqiri.