410 raste të reja dhe 8 viktima në 24 orë

Këtë të enjte është regjistruar një ulje e rasteve të koronavirusit në Shqipëri. Në 24 orët e fundit në të gjithë vendin janë kryer 2044 testime prej të cilave 410 kanë rezultuar pozitivë.

Në të njëjtën periudhë kanë humbur betejën me koronavirusin edhe 8 qytetarë të tjerë duke e çuar bilancin total në 598.

Gjatë kësaj periudhe, 81 qytetarë janë shëruar duke e çuar numrin e të shëruarve 12,574 që prej fillimit të pandemisë.

Ndërkohë situata në spitale vijon të jetë e njëjtë. Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim mjekësor 373 pacientë, 17 në terapi intensive dhe 4 të intubuar.