FOTO/ Merr flake ne ecje automjeti ne Shkoder


Nje mjet ka marre flake ne ecje ne qender te qytetit te Shkodres. Burime prane vendit te ngjarjes se nje mjet autoveture ka marre flake teksa po levizte ne qender te qytetit te Shkodres prane ish monumentit te 5 heronjve te vigut ne Shkoder.

Fatmiresisht drejtuesi i mjetit ka arritur te dale me shpejtesi nga mjeti dhe nuk ka persona te lenduar nderkohe qe ne vendin e ngjarjes kane mberritur menjehere forcat zjarrfikese te cilat kane bere edhe shuarjen e flakeve te zjarrit.

Mjeti eshte demtuar ne pjesen e perparme nderkohe qe nga hetimet paraprake mesohet se shkak i zjarrit ka qene nje shkendije elektrike ne pjesen e perparme te mjetit i cili u perfshi nga flaket