Ndërrojnë jetë 3 pacientë me koronavirus, konfirmohen 124 raste të reja

Ministria e shëndetësisë ka njoftuar se 3 pacientë kanë humbur jetën nga koronavirusi gjatë 24 orëve të fundit, një 71 vjeçar nga Divjaka, një 79 vjeçar nga Korça, një 83 vjeçar nga Gramshi me sëmundje bashkëshoqëruese

Në 24 orët e fundit janë kryer 808 testime dhe janë konfirmuar 124 të prekur me virusin SARSCOV2 në këto zona: 57 të prekur në Tiranë, 14 në Elbasan, 10 të prekur në Krujë, 8 në Fier, 4 të prekur në Korçë, Lezhë, Vlorë, Berat, Gramsh, 3 në Shkodër, Pogradec, 2 në Durrës, Delvinë, Dibër, 1 rast në Kamëz, Patos, Cërrik

70 qytetarë rezultojnë të shëruar në 24 orët e fundit duke e çuar në 7309 numrin e personave që e kanë mundur COVID

Aktualisht në spitalin Infektiv dhe “Shefqet Ndroqi” po trajtohen 178 pacientë, 18 në terapi intensive nga të cilët vetëm 6 pacient janë të intubuar