Zbardhet dëshmia e Denis Halilit, shénjestra në Shkodër: Vrapova për tiu shpétuar

Burime për Fax News bëjnë me dije se ky fundit ka deklaruar se kur ka ikur në drejtim të makinës, atë e ka ndjekur nga pas shtetasi Gledis Kraja që të mos futej brenda në mjet.

Në atë moment kur të dy ndodheshin te makina kanë dëgjuar krísmat “Kam ikur me shpejtësi, jam shtrirë dhe më pas kam ikur me vrap për ti shpëtuar plùmbave. Duke ikur kam parë se Gledis Kraja ishte plágosur dhe ra në tokë” ka deklaruar Halili para hetuesve.

Para hetuesve ka folur edhe Stjuart Smakajt i cili u vetëdorëzua dje në pólicinë e Shkodrës për ngjarjen e ndodhur dy netë më parë ku hùmbi jetën áksidentalisht Gledis kraja, 23 vjeç shok i ngushtë i tij