Më thave shpirtin, Rudina Dembacaj humb njeriun më të afërt, prek rrjetin me fjalët e saj

Aktorja Rudina Dembacaj ka humbur të atin  e saj, pasi vuante nga një sëmundje e rëndë. Lajmin e ka dhënë vetë Rudina përmes një postimi në Instagram, ku ka zgjedhur fjalët më prekëse për të përshkruar largimin e të atit.

I shtrenjti im, më thave shpirtin! Lamtumirë diell zemre! Shko pranë Zotit, Rexhep Dembacaj’, shkruan Dembacaj, e cila vetëm disa ditë më parë festoi ditëlindjen e 33 të ku shprehej se atë ditë të shënuar do ta kalonte pikërisht në dyert e spitalit.

Rudina ka treguar ditë pas dite që ka pasur një lidhje shumë të ngushtë me babain e saj, ndërsa së fundi i dedikoi atij dhe një tatuazh në shpatull.

Tatto dedikuar ty babi, të dua shumë, ka shkruar Dembacaj krah postimit të saj, si një gjest dashurie për të atin, i cili që nga sot nuk jeton më.

Rudina ka treguar se familja e saj, ka qenë një mbështetëse e madhe në të gjitha vendimet që ka marrë në jetë, ndërsa motra e saj ka qenë dhe shembulli më i mirë që ajo ka ndjekur