Nuk është kohë për show, ndërhyrja e IKMT në fillim të sezonit ndikim negativ në turizëm

Një show e ka emërtuar kryebashkiaku i Lezhës Pjerin Ndreu debatin me ministrin e brendshëm Sandër Lleshaj për aksionin e shembjeve të ndërtimeve pa leje. Në një intervistë për Report Tv qyetari i parë i Lezhës u shpreh se shtatori është muaji i favorshëm për tu marrë me prishje ndërtimesh pasi turizmi do të cënohej rëndë aktualisht.

“Secili ministër ka gjykimet e veta. Siç ka bashkia apo ndonjë institucion tjetër. Nuk është e thënë që të gjitha mendimet duhet të përputhen. Duhet bashkëpunim. Nëse e injoron një institucion dhe nuk denjon të biesh dakord, ose bie dakord dhe vepron ndryshe ka diçka që nuk shkon. Vullneti për të bashkëpunim nuk ekziston dhe nëpërkëmbja që i bën drejtimit të bashkisë është absurd. Ajo që është në thelbin e kësaj është bashkëpunimi. Duhet të merremi vesh sepse jemi për të njëjtin qëllim. Unë nuk mund të rri indiferent kur bashkia pyetet, bie dakord dhe bëhet diçka tjetër pa pyetur fare. Na duhet ndihma e IKMT dhe forcave të policisë për të ndërhyrë në disa pika ku mundësia e rikuperimit të plazhit ekziston. Jo në disa të tjera kur dëmet në strukturën e plazhit janë të rënda. Nuk bëhet fjalë për mos ndërhyrje, por që të ndërhyhet ku pasojat mund të rikuperohet dhe ne mund të ju japim operatorve turistik dhe qytetarëve që të vijnë. Nëse ne prodhojmë një gërmadhë në qendër të plazhit atëherë më vjen keq, por plazhi ka marrë fund. Forca e institucioneve të qeverisë të bëje çfarë të doje pasi unë skam ndërmend të bëj luftë me askënd. Qëndrimi im do të jetë në favor të asaj që është logjike. Prandaj jemi këtu. Për të çuar zërin” tha kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu.

19 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

  2. I absolutely love your site.. Very nice colors & theme. Did you create this web site yourself? Please reply back as I’m wanting to create my own blog and want to find out where you got this from or what the theme is called. Thank you!|

  3. Woah! I’m really enjoying the template/theme of this site. It’s simple, yet effective. A lot of times it’s tough to get that “perfect balance” between user friendliness and visual appearance. I must say you’ve done a awesome job with this. In addition, the blog loads extremely quick for me on Chrome. Outstanding Blog!|

  4. I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was great. I do not know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you are not already 😉 Cheers!|

  5. This is the right webpage for anybody who wants to find out about this topic. You know so much its almost hard to argue with you (not that I personally will need to…HaHa). You definitely put a new spin on a subject which has been discussed for a long time. Wonderful stuff, just great!|

Leave a Reply

Your email address will not be published.