Lajm i mire per Shkodren / Mjeku Ardian Dajti e ndan plot emocion

Drejtori i spitalit, Ardian Dajti mes emocionesh lajmeron ne ”Facebook” se stafi i tij dhe ai kane dale negativ ne testin e ushtruar per Covid-19!

Ja cfarë shkruan Dajti:

Te dashur miq!
Nuk e di pse mu ngulit ne mendje nje krahasim mes 2 fjaleve me kuptim mohues “kot” dhe” neg/ativ” por me nje ngarkese emocionale pozitive te papare.
Ne vitin e mbrapshte 97 kur degjonim bori makinash do te nenkuptoje “behu gat”,”plasi” etj etj. Dilnim te dritarja e dhomes,prisnim. Kur makinat me bori te takuar kalonin spitalin drejt zones industriale pyesnim cfare ishte? KOT,KOT. e imagjinoni lehtesmiin tone si staf…..
….te njejten gje sapo perjetova tashi. Pas rreth 20 ore pritje ne ankth morem lajmin NEG/ATIV. Cfare lumturie !
Ndjenjat njelloj si atehere…mosha jo

3 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.