Negociatat mes Opozitës dhe mazhorancës kanë nisur për një marrëveshje që mund të rikthej normalitetin e Kuvendit. Dosja.al mëson ekskluzivisht se negociatat po ndodhin mes kreut të Grupit Parlamentar të PD-së Gazment Bardhit dhe kreut të grupit socialist Bledi Çuçit.

Mësohet se është vendosur një për të gjetur, por ato ide që mbeten të panegociueshme, janë të vendosura. Komisionet hetimore për aferat korruptive të ndodhin si dhe reformat zgjedhore, mbeten kushtet e panegociueshme të Opozitës.

Ende nuk dihet nëse do të ketë diçka pozitive nga këto bisedime. Edhe sot në seancën plenare, Opozita vazhdoi me të njejtat skenare, ku u krijua kaos në Kuvend.