KATAR 2022/ Anglia dështon sërish në Kupën e Botës, Franca e mposht për 90 minuta dhe gjen Marokun në gjysmëfinale

Franca fitoi 1-2 me Anglinë në çerekfinalet e Kupës së Botës duke treguar se jo më kot janë kampionët në fuqi të turneut.

Ndeshja për “Gjelat” nuk ka qenë e lehtë, teksa Tchouameni në minutën e 17 kaloi francezët në avantazh.

Kane barazoi me penallti për “Tre Luanët” në minutën e 54 ndërsa ishte Giroud që në të 78 minutë gjeti golin e avantazhit për Francën dhe të biletës për në fazën gjysmëfinale.