U la në stol në ndeshjen me Zvicrën, reagon Ronaldo: Deri në fund…

Cristiano Ronaldo ka thyer heshtjen e tij pasi ishte në bankinë për ndeshjen e 1/8-ës në Kampionatin Botëror ndaj Zvicrës.

Trajnerii Portugalisë, Fernando Santos, e e la në bankinë 37-vjeçarin, pasi më parë e kishte goditur atë për veprime të shëmtuara në ndaj Koresë së Jugut.

Megjithatë, Portugalia u rikthye në mënyrë mahnitëse duke shënuar fitore 6-1 ndaj Zvicrës pasi i riu Goncalo Ramos reali hat-trick.

Duke postuar në Instagram, ai u kënaq me fitoren “e pabesueshme” të skuadrës dhe ndau një foto të tij duke festuar me skuadrën.

“Ditë e pabesueshme për Portugalinë, me një rezultat historik në kompeticionin më të madh në futbollin botëror”, shkroi pesë herë fituesi i Topit të Artë.

“Ekspozita luksoze e një ekipi plot talent dhe i ri. Përzgjedhja jonë është për t’u përgëzuar. Ëndrra është e gjallë! Deri në fund! Forca, Portugali!”.

Ronaldo u pa duke u larguar nga tuneli i vetëm ndërsa pjesa tjetër e bashkëlojtarëve të tij festuan fitoren e tyre të madhe me tifozët.