VIDEO/ Mrekulli e Marokut në Kupën e Botës, i pret biletën për në shtëpi Spanjës

Maroku ka befasuar Spanjën duke e eliminuar me penallti.

Për fat të keq për Iberikët gabuan të 3 lojtarët nga pika e bardhë, Sarabia, Soler, Busquets.

Ndërkohë, për Marokun gaboi vetëm, Benoun, ndërsa realizuan Sabiri, Ziyech, Hakimi.Sa i përket ndeshjes 90 minutat dhe shtesa përfunduan me rrjeta të pa prekura.