Prokuroria sekuestron 6 apartamente dhe llogari bankare

Të premten, Prokuroria e Durrësit ka sekuestruar 6 apartamente, 3 automjete, garazhd dhe llogari bankare.

Këto pasuri janë në emër të Klejdi Abdylit.

Ky i fundit është arrrestuar në vitin 2019 nga Policia e Durrësit për trafik kokaine në shtetin italian. I riu ndodhet në qeli dhe pritet të ekstradohet drejt shtetit italian.

Klejdi Abdyli në bashkëpunim me persona të tjerë akuzohet se në gjashtë raste të përsëritura, kanë mbajtur, transportuar dhe shitur sasi të konsiderueshme lënde narkotike të llojit kokainë.