Detaje te reja nga v.rasja e efektivit te FNSH Xhulio Prela. 26 vjeçari me banim në Tiranë u gjet i pajet në automjetin e tij në superstraden Lezhë Milot pranë fshatit Gajush.

Prela është telefonuar nga një person dhe në mesnatë është nisur drejt Lezhës ku dhe i është bërë pritë.

Përgjatë superstradës ka një sërë biznesesh kamerat e të cilave pritet të sekuestrohen nga grupi hetimor për të parë lëvizjet para dhe pas ngjarjes