Efektivi e mban me forcë, pòlici ia “plás” grùsht të prángosurit (VIDEO)

Efektivët e policisë janë filmuar teksa gòdasin me grushta një person, të cilin e kanë prángosur. njëri prej tyre e mban me forcë, ndërsa tjetri nuk heziton që ta grùshtojë disa herë. Pak metra më poshtë, dëgjohet shoku i tij, i cili është i prángosur dhe ngre zërin në momentin që i gòdasin shokun.

“Ça bën mër…se prek asnjoni…ejj….Të q**** motrën mor…” dëgjohet që bërtet ndërsa është i rrethuar nga forca pòlicie.

Nuk dihet në cilën zonë të vendit ka ndodhur ngjarja dhe arsyeja përse janë vënë në pránga të rinjtë. Kjo nuk është hera e parë që efektivët e pòlicisë filmohen duke dhùnuar persona. Para disa kohësh, në zonën e Liqenit në kryeqytet rráhën një 15-vjeçar dhe ngjarja shkaktoi polemika të shumta