COVID19 /Ja sa raste të reja u regjistruan në 24 orët e fundit në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë ka deklaruar se në 24 orët e fundit janë regjistruar 21 raste të reja, përkatësisht janë 14 në Tiranë, 3 raste në Krujë, 1 në Durrës, 1 në Shkodër, 1 në Kamëz, 1 në Mallakastër.

Mes të infektuarve janë dhe 6 nga personeli mjekësor. Rastet e identifikuara në 24 orët e fundit janë kryesisht kontakte te zbuluara nga hetimi i kryer dhe disa raste të reja për të cilat po vijon te kryhet hetimi epidemiologjik

Aktualisht po trajtohen 27 të prekur në spitalin infektiv, nga të cilët 4 janë në terapi intensive, njëri prej tyre është i intubuar. Po ashtu, në 24 orët e fundit janë shëruar 14 qytetarë, duke e çuar në 891 numrin e të shëruarve në total

Aktualisht janë 240 persona aktivë me COVID19, kryesisht ne Tiranë, Durrës dhe Krujë. Në vendin tonë numri i të inf ektuarve në total është 1164

2 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.