Pasi ka analizuar ne detaje situaten nga covid 19 ne Shkoder dhe ne Shqiperi, lideri historik i demokrateve, Sali Berisha ka percjell edhe nje mesazh te vecante edhe per shkodranet gjate intervsites dhene per gazetarin Simon Shkreli ne Tv Rozafa

Thirrje shkodraneve: Beni gjithcka per te mbrojtur vehten tuaj, femijet familjen miqte dhe komunitetin. Une e kuptoj se te pakte jane ato shqiptare qe deshirojne me shume gezimin e jetes por tani koha eshte te mendojme mencurisht per nje kohe te gjate. Le te bejme gjithcka per te mos ia dorezuar vehten ketij armiku te padukshem dhe te pabese.

Kjo eshte e mundshme, nese zbatojme rregullat e izolimit ne interesin tone me te mire. E mundshme dhe jetike eshte maska. Ftoj cdo qytetare te shkodres se arma e vetme qe ne kemi, ne Shkoder, Tirane, Berlin apo kudo si qytetare, kur dalim nga dera e shtepise jane maskat.

Posted by TV Rozafa on Tuesday, April 14, 2020