Sali Berisha: Ajo cfare po ben qeveria me Shkodren eshte kriminale

Ish Kryeministri Sali Berisha ne nje interviste per gazetarin Simon Shkreli, ne TV Rozafa ka deklaruar se ka ndjekur nga afer ate cfare po ndodh ne Shkoder.

Une e kam ndjekur zhvillimin ne Shkoder edhe para shfaqjes se rasteve te para. Shkodra ka qene teresisht e injoruar, poshtersisht e injoruar, qellimishte injoruar.

Une mund te them ty se kam pasur raporte qe infermieret ne Muriqan, diktonin raste dhe u thuhej lerini te shkojne se nuk jane. Por kulmi i qendrimit te papergjegjshem, per te mos thene armiqesor, arriti kur ne diten ne Shkoder u zbuluan 13 raste me gjithsej 18 teste. Cfare do te thoshte kjo ? Te pakten minimumi edhe te pakten 50 te tjere te infektuar u lane pa u zbuluar dhe ata pastaj paten dhe kane mundesi te infektojne dhjetera te tjere. Neqoftese ate dite, ne 18 teste u zbuluan 13 raste aty te pakten testimit duhet ti nenshtroheshin me standartin shqiptare rreth 100 raste, me standartin minimal 180 raste me strandartin me te mire te pakten 500 raste. Por ajo dite e zeze e atyre qe mbajten ate qendrim u mbyll me 18 testime.

Qendrimi ndaj Shkodres kriminal dhe i papergjegjshem. 3 te semure kane vdekur ne reaminacion, dje kam njoftuar se reanimacioni ka disa te semure dhe jane lene me qellim aty. Nuk e di nese ky repart i ka te gjitha pajisjet, por lenia e te semureve rende dhe mos sjellja ne sherbimin e specializuar eshte akt i papergjegjshem. Kulmon ky qndrim i narkozyrtareve kur ato nuk informonin kryetaren e bashkise, e perjashtonin zonjen Ademi nga pergjegjesite qe duhet te marre pushteti vendore, i mbanin te fshehta te gjitha te dhenat.

Te gjitha keto kane krijuar nje situate jo te favorshme ne Shkoder. Prefekti eshte koka e turkut por koka e krimit eshte ne Tirane. Krimi eshte i atyre qe testojne 18 persona per 13 te infektuar.

Posted by TV Rozafa on Tuesday, April 14, 2020

18 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 12. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 13. Another issue is that video gaming has become one of the all-time most significant forms of entertainment for people of nearly every age. Kids have fun with video games, and also adults do, too. The XBox 360 is probably the favorite games systems for folks who love to have hundreds of video games available to them, in addition to who like to learn live with other folks all over the world. Many thanks for sharing your opinions.

2 Trackbacks / Pingbacks

 1. Find best Ohio Puppies For Sale adoption From a
 2. Buy Psychedelics Melbourne

Leave a Reply

Your email address will not be published.