A mund ta përballojë sistemi ynë shëndetësor shpërthimin në masë të virusit? Ja çfarë thotë Rama!


Kryeministri Edi Rama, u përgjigj sot nëse sistemi ynë shëndetësor, mund të përballojë një situatë, të tillë nëse virusi do të përhapet gjerësisht në vendin tonë. Ja si u përgjigj ai

Çdo sistem shëndetësor në botë, janë të sfiduar rëndë në këtë situatë. Askush nuk ka sigurinë se mund t’ia dalë duke e vendosur sëmundjen përballë vetëm me sistemin.

Ndaj të gjithë mes virusit dhe vijës së parë të mbrojtjes kanë vendosur popullin. Është populli që duhet të garantojë që përmes masave dhe zbatimit të tyre ta bëjë avancimin e virusit shumë më të ngadaltë. Virusi do hapet kudo dhe do bëjë të vetën por ajo që është e rëndësishme përhapja e virusit me shpejtësi apo me ngadalë u shpreh Rama.

21 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 11. I?m impressed, I have to say. Really hardly ever do I encounter a blog that?s each educative and entertaining, and let me let you know, you have hit the nail on the head. Your concept is excellent; the difficulty is something that not enough persons are talking intelligently about. I’m very happy that I stumbled throughout this in my search for something referring to this.

 12. I am extremely inspired along with your writing abilities and also with the layout in your weblog. Is this a paid topic or did you customize it yourself? Either way stay up the excellent quality writing, it is uncommon to see a nice blog like this one these days..JJ’s Ducted Gas Heating Repairs and Installation 162 Mitchell Rd, Lilydale VIC 3140 0412 531 821

1 Trackback / Pingback

 1. window installer

Leave a Reply

Your email address will not be published.