I gjithë sekreti i dobësimit varet tek një fjalë

Pesha nuk bie as duke hequr plotësisht dorë nga buka, as nga ndonjë vakt dhe as nga qëndrimi me orë të zgjatura në palestër. I gjithë çelësi lidhet me kombinimin. Dieta duhet të jetë e shëndetshme edhe nëse dëshiron të dobësohesh. Vetëm në këtë mënyrë do ruash ekuilibrin hormonal dhe do ndjehesh edhe mirë.

Mëngjësi me bukë me vaj

Mëngjesi kërkon energji se është gjithë dita përpara. Po kjo është e pamundur pa isulinën e nevojshme. Nuk mund ta nisësh ditën me proteina dhe të ngarkosh veshkat dhe as me fruta që humbet pastaj kontrollin e triglicerideve. Mëngjesi ideal përbëhet nga buka me vaj ulliri. Pastaj pak para drekës mund të hash diçka në përbërje çokollate me bajame. Ndihmon në rritjen e përqendrimit, sidomos për njerëzit që punojnë. Plus që jep energjitë që i duhen trupit. Çokollata dhe bajamja e mbajnë nën kontroll sekretimin e insulinës. Ofrojnë veti të panumërta shëndetësore. Janë edhe të mira kundër plakjes.

Për drekë më shumë proteina, fruta dhe perime

Perimet jeshile, peshku dhe mishi i pulës janë të duhurit për një drekë diete.

Darka me makarona

Mund të çuditesh tani që po lexon se makaronat mund të konsumohej në darkë, por është e vërtetë. Në këtë dietë mund t`i shijosh në darkë. Kjo justifikon edhe faktin pse italianët që hanë çdo ditë makarona janë elegantë. Artikulli i Genius Wellness u përshtat në shqip nga Fabjola Hije

431 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 2. Nice post. I learn something totally new and challenging on blogs I
  stumbleupon on a daily basis. It will always be helpful to read content from other
  authors and use something from their sites.

 3. I’m amazed, I must say. Rarely do I come across a blog that’s
  both equally educative and entertaining, and without a doubt,
  you’ve hit the nail on the head. The problem is an issue that not enough people
  are speaking intelligently about. Now i’m very happy I stumbled across this in my search for something relating to this.

 4. Good day! I just would like to give you a big thumbs up for your great info you’ve got right here on this post.

  I will be coming back to your site for more soon.

 5. It’s really a fantastic and helpful piece of data. I’m glad that you just shared this useful information with us. Be sure to stay us current like this. Many thanks for sharing. toyba.munhea.se/map6.php cykelh??llare f?¶r bil utan dragkrok

 6. Hello my family member! I want to say that this article is amazing, great written and come with approximately all important infos. I would like to look extra posts like this .|

 7. My developer is trying to convince me to move to .net from PHP. I have always disliked the idea because of the costs. But he’s tryiong none the less. I’ve been using WordPress on a number of websites for about a year and am nervous about switching to another platform. I have heard excellent things about blogengine.net. Is there a way I can transfer all my wordpress posts into it? Any kind of help would be really appreciated!|

2 Trackbacks / Pingbacks

 1. negative effects of keto diet
 2. gay st louis dating

Leave a Reply

Your email address will not be published.