Hiqet paga e kryetarëve të degëve të PS, çfarë pritet të votohet ditën e sotme në Kongresin e Socialistëve

Kongresi i Partisë Socialiste do të mbahet më 29 shkurt, ndërsa së fundmi është zbuluar axhenda e kësaj dite. Ditën e sotme pritet që të votohen këto ndryshime që parashikohen në statutin e PS

Një burrë dhe një grua për të bashkëdrejtuar organizatat sociale

Një person nuk do të kete 2 funksione (edhe kryetar i bashkise, edhe kryetar i PS ne ate qytet) (as nje deputet nuk do te mund qe te jete dhe deputet dhe kryetar i deges)

Do të hiqet paga e kryetareve te degeve te PS

Taulant Balla, sekretari i Përgjithshëm i PS, do të ketë fjalën hyrëse dhe më pas do të flasi Sergei Stanishev, presidenti i Partisë Socialiste Europiane.

Do të diskutohet mbi tërmetin dhe pasojat e tij, paktin për Universitetin, politikat arsimore, drejtësia dhe procesin e integrimit.

10.00 Hapja e Kongresit. Seanca e Parë

Fjala e hapjes nga Sekretari i Përgjithshëmi PS,Taulant BALLA

Përshëndetje nga Presidenti i Partisë Socialiste Europiane, Sergei STANISHEV

Raportim mbi drejtimet kryesore të politikave tona legjislative dhe qeverisëse

Rindërtimi pas tërmetit të 26 nëntorit 2019

Pakti për Universitetin dhe politikat arsimore

Drejtësia dhe sundimi i ligjit

Energjia dhe Infrastruktura

Shqipëria që duam dhe turizmi

E drejta e pronës, mbrojtja e territorit dhe procesi i legalizimeve

Integrimi Europian dhe Rajonal

Fjala e Kryeministrit të Shqipërisë, Kryetarit të PS, EDI RAMA

12.00 Seanca e Dytë

Raporti i Komisionit të Verifikimit të Mandateve, Kryetari i Komisionit, Shpëtim CAMI

Raport mbi gjendjen e strukturave të PS, Sekretari Organizativ dhe i Koordinimit Elektoral të PS, Arben PËLLUMBI

Programi Politik “ SHQIPËRIA QË DUAM 2030” Sekretari për Koordinimin e Keshillave të Rajoneve, Ilir BEQAJ

PrezantimiindryshimevedhepërmirësimevenëStatutin ePartisë, Alket HYSENI

Agjenda politike e PS deri në Qershor 2021, Sekretari i Përgjithshëm, Taulant BALLA

DISKUTIME

15.00 Seanca e Tretë

Organizimi i procesit të votimit dhe numërimit të votave përzgjedhjen e anëtarëve të Asamblesë Kombëtare dhe të Komisionit të Garancive Statutore & Etikës të partisë

5 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 2. 💕 BEO777 เว็บเดิมพันที่ดีที่สุด 💕
  🌈 รางวัลใหญ่ สุดปังจากเว็บดังที่สุดตอนนี้ 🌈
  🎈รองรับ ธนาคารทั่วไป และ ทรูมันนี่วอลเล็ต💞
  💖 https://beo777.com/ ✨💜 💵 💎

 3. 💖ช่วงเวลาที่ทุกคนรอคอย เว็บเดิมพันอันดับ1💖
  🌼ชั่วโมงนี้แล้วน้า สำหรับลูกค้าทุกคนตอนนี้🌼

  ✨ครบจบในเว็บเดียว 1 บาทก็ฝากได้ 🎈✨
  💜 แอดมินยินดีบริการ 24 ชม. 💜

 4. ✨️สล็อต PG เราออกแบบกราฟิกและเอฟเฟกต์เสียงที่หลากหลาย✨
  ให้ความสึกตื่นเต้นเป็นพิเศษ หากคุณสนใจร่วมลงทะเบียนกับเราที่ https://BEO777.COM/ 🔥️ 💖️ ✨💜 💵 💎

Leave a Reply

Your email address will not be published.