Përveç Henri Çilit, tek ‘Mezhgorani’ e përfshirë edhe vajza e Eli Farës

Detaje dhe emra të rinj janë zbuluar nga operacioni “Mezhgorani” nga i cili u arrestua edhe botuesi Henri Çili bashkë me 27 persona të tjerë. Burime të Dosja.al bëjnë me dije se listën e të përfshirëve në dosje është edhe emri i Marina Farës, vajza e këngëtares Eli Fara.

Nga përgjimet që Prokuroria ka bërë gjatë hetimeve, rezulton se Marina ka pasur kontakte të shpeshta telefonike me njërin nga të ndaluarit, emri i të cilit ende nuk bëhet i ditur. Për shkak të telefonatave, Policia ka ushtruar kontrolle edhe në banesën e saj në Tiranë për të kërkuar për prova që mund ta implikonin në dosje por Marina ka qënë “e pastër” Për shkak të mospërfshirjes së saj, Prokuroria e Përmetit ka kërkuar për Farën vetëm masën “detyrim paraqitje”, ndërkohë ende pritet vendimi që Gjykata do të japë për të.

Mësohet se në përgjime, vajza e këngëtares ka emrin Roxhensa Vangjush Kapurani, emër të cilin ajo e ka ndryshuar duke hequr dorë nga mbiemri i të atit

Dosja.al ka zbuluar ekskluzivisht, se është arrestuar dje gjatë natës, pronari i UET, Henri Çili, shoferi i tij, avokati Ilir Korbi, biznesmeni Sait Fishta dhe 23 persona të tjerë. Të arrestuarit akuzohen se kanë ndikuar tek gjyqtarët për të liruar bandën e Lazaratit. Ndaj Çilit rëndojnë akuzat për korrupsion, ushtrim të ndikimit të paligjshëm, falsifikim të dokumenteve dhe shpërdorim detyre.

21 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life authors and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life articles and blogs

 12. https://amd1080.com/woori/
  This is the right blog for any person that intends to discover this subject. You recognize a lot its practically hard to suggest with you (not that I really would want?HaHa). You most definitely placed a brand-new spin on a topic thats been written about for many years. Fantastic things, just excellent!

 13. https://main7.net/obama/
  I loved as much as you’ll receive carried out right here. The sketch is tasteful, your authored material stylish. nonetheless, you command get bought an nervousness over that you wish be delivering the following. unwell unquestionably come more formerly again since exactly the same nearly a lot often inside case you shield this hike.

Leave a Reply

Your email address will not be published.