Fryma e Skënderbeut është gjallë, mesazhi i Yuri Kim: Jepni drejtësi për shqiptarët


Në hotel Tirana është zhvilluar një konferencë me tameatikë, Reformën në Drejtësië ku mori pjesë Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj, ambasadorja e SHBA, Yuri Kim, ambasadori I BE Luigi Soreca

Gjatë fjalës saj, ministrja Gjonaj tha se institucionet e reja janë ngritur dhe kanë filluar punën ndërsa ka vlerësuar mbështetjen nga partnerët duke argumentuar se kjo reform është pasaporta e Shqipërisë për integrimin në Bashkimin Europian

Institucionet e reja janë ngritur dhe kanë filluar punën dhe ne e mbështesim misionin e vështirë dhe jetik të SPAK. Çdokush ka të drejtat e veta që burojnë nga Kushtetuta. Mbështetja e BE tepër e rëndësishme. Reforma në drejtësi, pasaporta për në BE. Ne jemi faktorët kyç për garantimin e reformën në drejtësi tha Gjonaj.

Me një fjalim të shkurtër dhe me tematika sa historike aq edhge aktuale ambasadorja e Shteteve të BAshkuara të Yuri Kim tha gjatë fjalës saj se besonte se fryma e Skënderbeut është gjallë sikurse fryma e George Uashtingtonit, ndaj duhet mbajtur gjallë dhe vendosur drejtësi.

Pavarësisht se jemi amerikanë, gjermanë, italianë, shqiptarë dhe gjermanë, të gjithë jemi këtu në shërbim të publikut. Ne mbartim një privilegj të madh por edhe një detyrë të madhe për të siguruar udhëheqje me integritet.

Ne themi, shërbe drejtësi. Rrënja e shprehjes është mjaft e përshtatshme që do të thotë trajtim të drejtë. Ju mbani në duart tuaja shpresën e popullit shqiptar. SHBA në momente kritike kanë qenë në krah të Shqipërisë dhe këtë e kam shprehur edhe në fjalimin e parë. Ky është një moment i tillë kur ju po kreyni implementimin e reformës, ne jemi me ju krah për krah.

Për mua ndërsa shikoj persona të shquar në fushën e drejtësië, mendoj edhe për dy persona të jashtëzakonshëm, Skënderbeun dhe Uashingtoni. Unë mendoj se fryma dhe shpirti i Skënderbeut është ende gjalë në Shqipëri sikurse e Uashingtonit. Besoj plotësisht se si fryma dhe shpirti i Skënderbeut dhe i Uashingtonit janë të gjalla këtu dhe jap shpresë që të mbahet edhe në vijim dhe të jepet drejtësi. Faleminderit dhe ju uroj shumë fat tha Kim.


224 Comments

 1. Incredible post. Articles that have significant and savvy remarks are more agreeable, at any rate to me.
  It’s fascinating to peruse what other individuals thought“성인웹툰”I really enjoyed your post.

 2. The article has truly peaked my interest. I will take a note of your site and keep checking for new information about once per week have learn several just right stuff here “오피스북 I’m not that much of a internet reader to be honest but your sites really
  nice, keep it up! I’ll go ahead and bookmark your site to come backlater on. Cheers!!!

 3. I really like what you have acquired here, certainly like what you are stating and the way in which you say it.“오피뷰You make it enjoyable and you still take care of to keep it sensible.Thanks for sharing

 4. I like your blog it’s very good and informative , I do believe this is a great website. I stumbledupon it I’m going to return once again since I bookmarked it. Money and freedom is the greatest way to change “밤의전쟁” Appreciate the helpful information Would you propose starting with a free platform like WordPress

 5. Sex toys https://self-lover.store/ have become an integral part of modern intimate life for many people. Their variety strikes the imagination. In intimate goods stores you can find many different types and models that help diversify your sex life and give pleasure.

 6. Does running a blog like this take a large attention-grabbing discussion is worth comment.
  It’s difficult to find knowledgeable people using the same blog platform “오피뷰”Anyways I am here now and would just like to say thank you for a marvelous post It’s on a completely different subject but it has pretty much the same layout and design.

 7. The potential benefits of transcranial magnetic stimulation (TMS) in managing psychological factors contributing to erectile dysfunction are being explored. TMS can modulate brain activity and improve mood, potentially enhancing sexual well-being.

  http://www.fildena.makeup/

 8. Легкий и быстрый вход Кэт Казино позволяет мне моментально окунуться в мир азарта. Без лишних заморочек, сразу к делу – и это здорово!

 9. A healthy diet plays a crucial role in maintaining overall sexual health. Incorporating foods rich in antioxidants, such as fruits, vegetables, and whole grains, can support cardiovascular health and promote proper blood flow. Additionally, maintaining adequate levels of vitamins and minerals, particularly vitamin D and zinc, may be beneficial for erectile function. dapoxetine review

1 Trackback / Pingback

 1. djgrup

Leave a Reply

Your email address will not be published.