Termet në Qarkun e Shkodrës, ja ku u regjistrua epiqendra e tij

Një termet, fatmirësisht me intensitet të ulët është konstatuar para pak minutave në Qarkun e Shkodrës.

Sipas Qendrës Europiane për Monitorimin e Termeteve, ai është regjistruar nga stacioni sizmik 22 km në lindje të Podgoricës dhe 17 km në lindje të Tuzit. Thellësia e tij ka qenë vetëm 2 km dhe intensiteti 2.5 sipas shkallës Rihter.

Epiqendra e tij është në Malësinë e Madhe por intensiteti i ulët ka bërë që të mos ndjehet shumë

3 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.