Rudina Dembacaj konfirmoi pak orë më parë lidhjen me ish-deputetin Mark Frroku, marrëdhënie e cila është përfolur prej disa muajsh nga mediat, publiku dhe përdoruesit në rrjetet sociale.

Megjithatë duket se jo çdo gjë ka shkuar fiks pasi moderatorja publikoi lajmin.

Pak pasi ky postim u bë publik dhe lajmi për romancën mes Marku dhe Rudit u konfirmua, aktorja e humorit vendosi t’i mbyllë komentet të cilat përveç urimeve kishte edhe kritika të shumta.