“Lajm i mirë për pensionistët”, ministrja Denaj: Ja sa do jetë shpërblimi i fundvitit

Një lajm i mirë për pensionistët, të cilët do të gëzohen edhe këtë vit me shpërblimin e fundvitit. Lajmi është bërë i ditur nga ministrja e Financave Anila Denaj, e cila pohoi se shuma që iu akordohet pensionistëve, por edhe kategorive të tjera që trajtohen me ndihmë është në masën e 3 mijë lekëve të reja.

Në një konferencë për shtyp ajo tha se pavarësisht situatës që po kalon vendi pas tërmetit, ku është akrdoruar dhe fondi për rindërtim, është mbajtur premtimi për këtë kategori.

“Këshilli i Ministrave mori vendimit për të akorduar fondin e shpërblimit për pensionistë. Ishte një vit jo i lehtë duke marrë parasysh fondin për rindërtimit. Mbajtën premtimin për këtë kategori. Shpërblimi do të jetë 3 mijë lekë të reja pensionistë dhe të gjitha kategoritë që përfitojnë ndihmë. Janë 663 mijë pensionist që përfitojnë”, pohoi ministrja.

Kujtojmë se një vit më parë shpërblimi për këto kategori ishte në masën e 5 mijë lekëve të rinj.

8 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

  3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

  4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.