Familja nga Kopliku Ardi Veliu i çon letër ngushëllimi homologut Malazez

Drejtori i Policisë së Shtetit, Ardi Veliu përmes një letre ngushëllimi, për vra.sjen e punonjësit të policisë Kufitare Milutin Lekovic, i ka shprehur Drejtorit të Përgjithshëm të Malit të Zi, Veselin Veljović ndjenjën e trishtimit të gjithë Policisë së Shtetit, solidarizimin dhe mbështetjen për të luftuar së bashku fenomenet kriminale, dhe në veçanti ata që ngrenë dorë mbi zbatuesit dhe ruajtësit e ligjit.

Në shenjë solidariteti e mbështetjeje dhe në nderim e kujtim të ish-kolegut në Policinë Kufitare të Malit të Zi, Milutin Lekovic, në Tivar u zhvillua një ndeshje miqësore ndërmjet ekipit “Volley Police” Albania dhe një grupi vajzash të ekipit “GALEP” Para ndeshjes u mbajt një minutë heshtje në nderim të punonjësit të Policisë, me moton “Nuk të harrojmë”.

Kjo ndeshje u vlerësua shumë nga ana e kolegëve të Policisë së Malit të Zi, për faktin se bashkëpunimi i IPA Albania me ekipin “Volley Police” po i kalon pritshmëritë e Policimit në Komunitet duke u bërë shembull i mirë i fqinjësisë dhe bashkëpunimit të ndërsjellë, gjë që do të rrisë edhe më shumë rezultatet në punë, siç është lufta për parandalimin e krimit të organizuar etj.

Ngjarja e rëndë ndodhi rreth një javë më parë në qytetin bregdetar Igalo rreth 5 km larg kufirit kroat, ku sipas hetimeve paraprake, policin e ka qëlluar me një plumb në kokë një nga djemtë e të moshuarës, Luan Hasanaj 43 vjeç. Nëna, Nure Hasanaj dhe dy djemtë Luan dhe Lulëzim Hasanaj 49 vjeç, dyshohet se kaluan në këmbë kufirin nga Kosova për në Mal të Zi.

4 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

  2. I will right away snatch your rss feed as I can not to find your e-mail subscription hyperlink or e-newsletter service. Do you’ve any? Kindly let me know so that I may just subscribe. Thanks.

  3. Thank you a lot for sharing this with all people you actually know what you are talking approximately! Bookmarked. Please also discuss with my web site =). We may have a hyperlink alternate contract between us!

Leave a Reply

Your email address will not be published.