Shkodra eshte perfshire nga moti i keq, me reshje shiu dhe erera te forta gjate 24 oreve te fundit.

Por si pasoje e eres se forte dhe motit me reshje ka pasur edhe disa deme ne Shkoder.

Tela te keputur, peme te demtuara dhe tenda te shkeputra ne toke jane disa nga demet te cilat jane raportuar nga qytetaret e shkodres ne eetimes.

Ne redaksine e eetimes ka mberritur edhe nje video, behet fjale per nje tende te rrezuar ne trotuar ne lagjen Xhebaije ne Shkoder ku fatmiresisht nuk ka pasur demtime ne njerez.

Nga ana tjeter, Sherbimet Publike te Bashkise Shkoder jane ne terren per te pare situaten dhe per te nderhyre aty ku eshte e nevojshme per te sjelle normalizimin e situates si pasoje e motit te keq / eetimestv.com/

https://web.facebook.com/eetimes.al/videos/561873047986065/