“E keni bërë Kuvendin si furgon”, sherr mes Mark Markut dhe Kumbaros

Debate të ashpra ka pasur ditën e sotme në Komisionin e Medies, ku po diskutohet për paketën anti-shpifje. Mark Marku në fjalën e tij se nëse kjo paketë kalohet në Kuvend është anti-ligjore dhe cënon lirinë e medias. Nuk ka munguar edhe një ndërhyrje e Mirela Kumbaros, e cila u përplas në debat me Mark Markun.

Debati:

Marku-Kumbaros:Po dëgjuat mire, nëse jo ikni. E keni bërë Kuvendin si fugon. Po folët unë iki bashkë me kolegët.

Kumbaro: Qetësohu dhe ruaj etikën.

Marku: Jeni punetorë të një njeriu qe do t’ju shkelë. Figurat e kryeministrit i perkthejme ne ligje. Kap ça te kapësh dhe të besh një ligj. Një metafore dhe e bën ligj. Metafora e kazanit ktheht në ligj. Kjo është diktaturë.

3 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

Leave a Reply

Your email address will not be published.