Qindra banorë të Durrësit e Thumanës të cilëve tërmeti u dëmtoi shtëpinë janë strehuar në hotele. Një prej hoteleve që hapi dyert në ditët e para pas goditjes së Shqipërisë nga tërmeti ishte dhe hotel “Bonita”.

Blendi Klosi, Ministri i Mjedisit dhe Turizmit, ka ndarë sot me qytetarët disa foto nga jeta e përditshme e banorëve në hotel. Fëmijet shihen teksa luajnë e pikturojnë, ndërsa për gratë ka surpriza më të këndshme.

L'immagine può contenere: 3 persone, persone in piedi
L'immagine può contenere: 10 persone, spazio al chiuso
L'immagine può contenere: 2 persone, persone che sorridono, persone sedute, persone in piedi e bambino