Nene e bir, perkatesisht 63 vjec dhe 21 vjec po udhetonin se bashku ne aksidentin e regjistruar gjate pasdites se sotme ne aksin rrugore Shkoder – Koplik, dhe u perfshine ne aksidentin e rende ne fshatin Shtoj i Vjeter.

Si pasoje e aksidentit, ka mbetur e demtuar rende nena, Marije Leka, 63 vjec e cila nuk ka mundur ti mbijetoje plageve te marra.

Ajo po udhetonte se bashku me djalin e saj, Petrit Leka 21 vjec i cili ndodhet jashte rrezikut per jeten.

Si pasoje e akidentit kane mbetur te plagosur edhe dy shtetas te tjere burre e grua te cilet edhe ato ndodhen nen kujdesin e mjekeve ne spitalin e Shkodres.