Marije Lulash Leka 63 vjec, ka nderruar jete vetem pak minuta me pare ne Spitalin e e Shkodres.

63 vjecarja po udhetonte se bashku me djalin e saj por fatkeqeisht u perfshine ne aksidentin tragjik te regjistruar rreth ores 18 ne aksin Shkoder – Koplik.

Pavaresisht se u dergua me urgjence ne Spitalin e Shkodres, 63 vjecarja nuk i ka mbijetuar dot plageve te marra.

Tashme rendohet bilanci i ketij aksidenti me 1 te vdekur dhe 3 te plagosur.