Godina e Teatrit Kombëtar i ka rezitstuar edhe tërmetit të fuqishëm 6.3 rihter që goditi vendin në 26 nëntor.

Kjo godinë ka qenë shumë e diskutuar, pasi kryebashkiaku Veliaj dhe mercenarët e tij, e kanë përdorur si argument faktin se ky teatër është ndërtuar me materiale të dobëta dhe se rrezikon të shembet, duke shkaktuar tragjedi.

Në fakt, ky rezulton të jetë një mashtrim, aq “apokaliptik” sa edhe vetë tërmeti, të cilët sharlatanët që duan të ndërtojnë kulla dhe të gllabërojnë pronën publike, e përdorin për të përhapur panik. Godina e teatrit i mbijetoi dy tëtmeteve të fuqishëm, respektivisht 5.7 rihter dhe 6.4 riheter, pa pësuar asnjë dëmtim.

/TPZ.al/

VIDEO:

Teatri pas tërmetit 6.3 ballë

Teatri Kombëtar i reziston tërmetit 6.3 ballë, provë e mashtrimit të sharlatanëve që duan ta shembin

Posted by Të Paekspozuarit – TPZ.AL on Tuesday, November 26, 2019