Plagosen shtatë të tjerë, mes tyre deputeti Bujar Çela

Ora 15:37 minuta do të shënonte një shpërthim shumë të fortë në Lushnje këtë të premte. Pamjet e momentit të ngjarjes tregojnë çfarë ndodhi dhe se si njerëzit vrapojnë të frikësuar për t’u larguar.

Të tjerë shikohen me duar në kokë teksa kanë parë me sy tmerrin që ndodhi ditën e sotme. Ajo që dihet deri më tani është se dy persona, babë e bir, humbën jetën ndërsa shtatë persona të tjerë kanë mbetur të plagosur. Mes tyre edhe deputeti i PS-së, Bujar Çela.

Viktimat:

Roland Hoxha

Elidon Hoxha