jë 54-vjeçar është vetëplagosur me armën e gjahut në Vaun e Dejës.

Sipas policisë, incidenti ndodhi rreth orës 16:10, në fshatin Kosmaç. Shtetasi me iniciale V.N. u plagos, teksa e pastronte armën që mbante me leje në banesë.

Ai u dërgua në spital, ku ndodhet jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë, është sekuestruar arma e gjahut dhe pritet hetimi për ngjarjen.