Këtë të mërkurë (3 janar) priten reshje mesatare deri lokalisht intensive në qarkun Shkodër të shoqëruara me shtrëngata.
Ndërsa në qarqet e tjera priten reshje të dobëta deri lokalisht mesatare në qarqet Kukës dhe Lezhë.
Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

-në bregdet: 10 / 15 °C
-në vendet e ulëta: 8 / 15 °C

-në vendet malore: 2 / 9 °C
Era pritet të jetë e lehtë deri mesatare.