Vrasësi i Ardjan Nikulës në Lezhë, portugezi Ruben Saraiva pritet që të ekstradohet drejt Shqipërisë. Me në atë një postimi në Facebook, Ministri i Brendshëm Taulant Balla ka njoftuar se Maroku vendi ku është arrestuar dhe po mbahet në burg portugezi, ka pranuar kërkesën e vendit tonë për ekstradimin e Saraivës.

Postimi i Plotë:

Sundimi i ligjit vijon të godasë mbi këdo dhe pandërshkueshmëria do të marrë fund. Askush nuk do të mund t’i fshihet. Falë mbështetjes së Interpol, marrëdhënia me të cilët ka hyrë në një fazë të re, si dhe bashkëpunimit me agjencitë ligjzbatuese të Marokut, jemi bërë me dije se është pranuar kërkesa jonë për ekstradimin drejt Shqipërisë të shtetasit Ruben Ribeiro Saraiva, person i kërkuar nga drejtësia shqiptare si i dyshuar për një krim të rëndë. Policia e Shtetit do të realizojë së shpejti ekstradimin e tij në Shqipëri