Aksident i rëndë në aksin Lezhë-Laç, përplasen 2 automjete, 5 të plagosur

Një aksident i rëndë raportohet të ketë ndodhur në aksin rrugor Lezhë-Laç, pranë kryqëzimit të Rriles.

Jane perplasur dy automjete dhe raportohet per 5 te rinj te plagosur, 2 prej te cileve ne gjendje te rende. Ata jane derguar me urgjence ne spitalin e Lezhes. Policia po heton shkaqet e aksidentit.