Ambasada e SHBA mesazh Rusisë: Do iu përgjigjemi me shpejtësi dhe ashpërsi nëse vazhdoni me planet e…


Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka thënë nëpërmjet një postimi në Facebook se është në dijeni të lëvizjes së radhës së Rusisë.

Nëse Rusia vazhdon me planet e saj të aneksimit, Shtetet e Bashkuara do të përgjigjen me shpejtësi dhe ashpërsi në një hap me aleatët dhe partnerët tanë, thuhet në njoftimin e Ambasadës Amerikane.

Reagimi i plotë

“Ne e dimë lëvizjen e radhës të Rusisë. Rusia po hedh bazat për të aneksuar territorin ukrainas që po pushton, duke shkelur drejtpërdrejt sovranitetin e Ukrainës. Nëse Rusia vazhdon me planet e saj të aneksimit, Shtetet e Bashkuara do të përgjigjen me shpejtësi dhe ashpërsi në një hap me aleatët dhe partnerët tanë.”


3 Trackbacks / Pingbacks

  1. 비트겟추천인
  2. Study in Africa
  3. สล็อต ฝากถอน true wallet เว็บตรง 888pg

Comments are closed.