Policia e Shkodres ka arritur te zbardhe dhe dokumentoje te gjithe ngjarjen qe tronditi Shkodren nje dite me pare. Burime prane poliicse se Shkodres bejne me dije se autoret dhe personi qe nderroi jete kane pasur nje debat disa ore para ngjarjes nderkohe qe me pas, pas debatit, autoret me motorciklete, kane q.elluar ne drejtim te shenjestres

Sipas te dhenave nga grupi hetimore, ato e kane ndjekur objektivin e tyre per disa kohe nderkohe qe kane gjetur pikerisht momentin kur ai ka dale nga karburanti per te q.elluar ne drejtim te tij

Ne njoftimin per shtyp te policise se Shkodres, eshte zbardhur e gjithe ngjarja nderkohe qe mes te arrestuarve jane edhe punonjesit e karburantit te cilet nuk kane bashkepunuar me policine