Si pasojë e masave që u prezantuan dje nga Komiteti i Eksperëve, ku ndalohen grumbullimet e 10 ose më shumë personave, kreu i Kuvendit Gramoz Ruçi njofton se seanca që ishte parashikuar për ditën e nesërme nuk do të mbahet

Ruçi shprehet se i është drejtuar me një letër ministres së Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe Komitetit të Ekspertëve, për të dhënë një mendim, sesi mund të vijojnë më tej punimet e Kuvendit, ndërkohë që mbledhjet e Komisioneve do të vijojnë që të mbahen online