Basha: Tom Doshi është kryemàfia e ilaçeve në Shqipëri

Kreu i opozitës Lulzim Basha ka lëshuar akuza të rënda sot ndaj deputetit të Edi Ramës, Tom Doshi.

Ai deklaroi se Doshi është kryem.afia e ilaçeve në Shqipëri Basha, kur folët situatën e COVID ju iu referuan Ma.fies së ilaçeve, që sipas jush, ka uzurpuar tregun e shitjes së antibiotikëve. Por në fakt gjatë këtyre ditëve ju keni folur për ma.fien e plehrave dhe keni bërë publik emra. Keni ngritur akuza duke ngritur nga kryeministri deri tek kryebashkiaku Veliaj. A do të ishte më e udhës që të tregonit se kush qëndron pas kësaj Ma.fies së ilaçeve

Lulëzim Basha Emrat e Ma.fies së ilaçeve Po pse, ka njeri në Shqipëri se nuk e di kush është Ma.fia e ilaçeve I pari është Tom Doshi E gjithë politika shëndetësore vërtitet rreth Tom Doshit. Ata hoqën kompanitë perëndimore për ti hapur rrugë ilaçeve false, ilaçeve me principal aktiv të dyshueshëm dhe i pari dhe kryesori, strumbullari është Tom Doshi.