“Meta mbledh nesër Këshillin e Sigurisë” Basha zbulon live përgjigjen për ftesën e presidentit për bashkëpunim


Presidenti Ilir Meta do të mbledhë nesër për të dytën herë Këshillin e Sigurisë lidhur me menaxhimin e krizës së Covid19.

Një fakt të tillë e bëri me dije kryedemokrati, Lulzim Basha në emisionin “Tempora” në Rtv Ora teksa konfirmoi pjesëmarrjen.

Duke komentuar ftesën e kryeministrit Rama për të bashkërenduar forcat, Basha tha se prej fillimit ka qëndruar larg retorikës politike dhe do të vazhdojë ta bëjë. Ekspertët e PD-së, tha ai, kanë qenë të gatshëm të kontribuojnë.

“Harxhon shumë kohë për të sharë ekspertët që kanë ftuar vetë mbrëmë. Ekspertët tanë janë gati për të punuar për të mirën e qytetarëve. Vetëofroj pa asnjë kufizim të gjithë ekspertizën time. Propozimet që ekspertët tanë kenë parashtruar të merren parasysh me shumë seriozitet ashtu siç edhe më është premtuar në mbledhjen e Këshillit të Sigurisë. Meqë ra fjala, presidenti më njoftoi se ka për qëllim që të thërrasë një tjetër mbledhje të Këshillit të Sigurisë Kombëtare ditën e nesërme,”-tha Basha në fjalën e tij.

5 Comments

  1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

  2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

1 Trackback / Pingback

  1. Best DMT shop Melbourne

Leave a Reply

Your email address will not be published.