Policia e Shtetit njofton oraret dhe kriteret për të lëvizur me makina

Në kuadër të masave kufizuese për parandalimin e përhapjes e coronaviruesit Covid 2019, Policia e Shtetit sqaron opinionin publik se

Do lejohet qarkullimi i mjeteve rrugore private të shtetasve me numër të kufizuar njerëzish 4plus 1 në të gjithë vendin për tu kthyer në vendbanimet e tyre, nga ora 00 00 deri në orën 08 00 të datës 16 03 2020, duke respektuar kufizimet higjeno sanitare të situatës së krijuar. Nuk do lejohet qarkullimi i mjeteve të shërbimit publik, përjashtuar shërbimin taksi 4 plus 1, brenda këtij orari.

Do të lejohet qarkullimi në oraret 06.00 deri në orën 08.00 në mëngjes dhe 16 00 deri 17 00 mbasdite i mjeteve furgonçina, furgonë, minibuisë, autobusë që do bëjnë transportin e personelit dhe punonjësve të bizneseve prodhuese/ industriale bujqësore, duke marrë masa individuale mbrojtëse sipas kërkesave të dërguara dhe miratuara nga Policia e Shtetit, si dhe
qarkullimi i automjeteve për punonjësit e Policisë së Burgjeve, SHPSFve, si dhe personeli shëndetësor me mjetet e tyre private për vajtje ardhje në pune, në oraret e ndërrimit të turneve, kundrejt dokumentit të institucionit ku punojnë.

Do të lejohet lëvizja e mjeteve rrugore që kryejnë transporte të mallrave brenda dhe jashtë vendit për llogari të individëve, firmave dhe kompanive vendas dhe të huaja, furgonçina, furgonë, kamionë të cilët merren më furnizimin e me produkte ushqimore dhe blegtorale dhe që ofrojnë shërbime për qytetarët, mjetet që transportojnë bazë ushqimore për blegtorinë.

Jashtë këtij kufizimi, do të lejohet të qarkullojnë, mjetet rrugore që kryejnë shërbime të emergjencës, ambulanca, zjarrfikëse dhe mjetet e Policisë së Shtetit e ato ushtarake, punonjësit e medies me makina të loguara ose jo por të paisura me dokument identifikimi.

Autorizimet e mëparshme të lëshuar nga Policia e Shtetit me afat deri në datën 15 Mars, ju zgjatet afati

Me qëllim kthimin e përgjigjeve në kohë të kërkesave të qytetareve, të cilët kanë nevojë të komunikojnë për probleme të ndyshme ne nr 112 129 si dhe në numrat e dedikuar 0694122223 dhe 0694122224 sqarojmë pronarët dhe administratorët e subjekte që merren me shpërndaje të produkteve ushqimore, apo që ofrojnë shërbime të cilat përdorën Furgoncina, forgonë dhe kamionë se nuk kanë nevojë për autorizim për levizje,pasi ato jana të përfshira në kategorine e mjeteve që lejohen të qarkullojnë pa autorizim. Theksojmë se në këto automjete do qarkullojnë vetëm drejtuesit e këtyre automjeteve dhe jo familjarë apo pasagjërë të tjerë.

Policia e Shtetit gjen rastin për të apeluar edhe njëherë për të gjithë drejtuesit e automjeteve që të respektojnë me korrektësi kufizimet e vendosura pasi shkelja e tyre do ndëshkohet me masa të rrepta administrative të reja të vendosura nga Qeveria për shkak të situatës, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID 19

146 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl authors and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life websites and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl websites and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl articles and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life authors and blogs

 11. สล็อต pg เราออกแบบกราฟิกและเอฟเฟกต์เสียงที่หลากหลาย
  ให้ความสึกตื่นเต้นเป็นพิเศษหากคุณสนใจร่วมลงทะเบียนกับเราที่ thttps://beo777.com/

 12. I’m not sure the place you are getting your info, but good topic.
  I needs to spend some time finding out much more or figuring out more.

  Thanks for excellent info I was looking for this information for my
  mission.

 13. Thanks a bunch for sharing this with all people you
  really understand what you’re talking approximately!

  Bookmarked. Please additionally talk over with my site =).
  We will have a hyperlink alternate agreement among us

 14. I like what you guys tend to be up too. This sort
  of clever work and coverage! Keep up the very good works guys
  I’ve included you guys to my personal blogroll.

 15. I was curious if you ever considered changing the layout of
  your blog? Its very well written; I love what youve got to say.
  But maybe you could a little more in the way of content so
  people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having 1 or 2 pictures.
  Maybe you could space it out better?

 16. Hi, I do believe this is an excellent website. I stumbledupon it
  😉 I am going to come back yet again since I
  book-marked it. Money and freedom is the greatest way to change,
  may you be rich and continue to guide other people.

 17. Hi there! Someone in my Myspace group shared this
  website with us so I came to give it a look. I’m definitely loving the information. I’m
  book-marking and will be tweeting this to my followers!
  Great blog and wonderful design and style.

 18. naturally like your web-site however you need to check the spelling on several of your posts.
  Several of them are rife with spelling issues
  and I to find it very bothersome to inform the truth then again I’ll definitely come again again.

 19. Simply want to say your article is as astounding. The clearness for your put
  up is just nice and i could assume you’re knowledgeable in this subject.
  Fine together with your permission allow me to grab your RSS feed to keep up to date
  with impending post. Thank you 1,000,000 and please keep up
  the gratifying work.

 20. Can I simply just say what a relief to uncover somebody who genuinely knows what they are talking about on the internet.
  You certainly understand how to bring a problem to light and make it important.

  More people really need to look at this and understand this side of your story.

  It’s surprising you are not more popular since you surely possess the gift.

 21. Hello there! This article could not be written any better!
  Looking at this article reminds me of my previous roommate!
  He constantly kept preaching about this. I am going to forward this post to him.
  Fairly certain he’ll have a good read. Thanks for
  sharing!

 22. Please let me know if you’re looking for a article author for your
  weblog. You have some really great posts and I feel I would
  be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d love to write
  some material for your blog in exchange for a link back to mine.

  Please shoot me an e-mail if interested. Thanks!

 23. Hey just wanted to give you a brief heads up and let you know a few of the images aren’t
  loading correctly. I’m not sure why but I think its a linking issue.
  I’ve tried it in two different web browsers and both show the
  same outcome.

 24. Excellent post. I was checking constantly this blog and
  I’m inspired! Extremely helpful information particularly the final phase 🙂 I handle such information a lot.
  I was seeking this particular info for a long time. Thank you and best of luck.

 25. obviously like your website but you need to check the spelling
  on several of your posts. A number of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to inform the reality however I will definitely come back again.

 26. Hello I am so glad I found your website, I really found you by error, while I was browsing
  on Yahoo for something else, Anyhow I am here now and would
  just like to say thanks for a marvelous post and a
  all round thrilling blog (I also love the theme/design), I don’t have time to
  browse it all at the moment but I have saved it and also added your RSS feeds, so
  when I have time I will be back to read a lot more, Please do keep up the great jo.

 27. I’m not sure the place you are getting your info, however good topic.
  I needs to spend a while studying much more or figuring out more.
  Thanks for wonderful information I used to be in search of
  this information for my mission.

 28. You actually make it seem so easy with your presentation but I find this topic to be really something which
  I think I would never understand. It seems too complex and
  extremely broad for me. I’m looking forward for your next post, I will try to get the hang of it!

 29. This design is incredible! You certainly know how to keep a
  reader amused. Between your wit and your videos,
  I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Wonderful job.
  I really loved what you had to say, and
  more than that, how you presented it. Too cool!

 30. Hello just wanted to give you a brief heads up and let you
  know a few of the images aren’t loading correctly.

  I’m not sure why but I think its a linking issue.
  I’ve tried it in two different web browsers and both show the same results.

 31. I got this site from my pal who informed me on the topic of this web page and at the moment this
  time I am visiting this web page and reading very informative posts at this place.

 32. We’re a gaggle of volunteers and starting a new scheme
  in our community. Your web site offered us with valuable information to work
  on. You’ve performed a formidable process and our whole community can be grateful to you.

 33. Have you ever thought about writing an e-book or guest authoring on other sites?
  I have a blog based upon on the same information you
  discuss and would love to have you share some stories/information. I
  know my readers would value your work. If you are even remotely interested, feel
  free to send me an e-mail.

 34. Greetings I am so delighted I found your blog, I really found you by accident, while I was browsing on Bing for something
  else, Anyways I am here now and would just like to say cheers for a incredible
  post and a all round enjoyable blog (I also love the theme/design), I don’t
  have time to go through it all at the minute but I have saved
  it and also added in your RSS feeds, so when I have time I will be back to read a great deal more, Please do keep up the awesome jo.

 35. Thanks for ones marvelous posting! I truly enjoyed reading it, you are a great
  author. I will make certain to bookmark your blog
  and will come back in the foreseeable future. I want to encourage you to ultimately continue your great job,
  have a nice weekend!

 36. It is actually a nice and helpful piece of info. I’m satisfied that you simply shared this useful information with us.
  Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

 37. you are in point of fact a just right webmaster. The web site loading speed
  is amazing. It seems that you are doing any unique trick.
  Also, The contents are masterwork. you’ve performed a wonderful job on this matter!

 38. Pretty section of content. I just stumbled upon your web site
  and in accession capital to assert that I get in fact enjoyed account your blog posts.
  Any way I’ll be subscribing to your feeds and even I achievement you access consistently quickly.

 39. fantastic submit, very informative. I’m wondering why the other experts of this sector do not notice this.

  You must continue your writing. I am confident, you have a huge readers’ base already!

 40. Hello there! Do you know if they make any plugins to assist with SEO?

  I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing
  very good results. If you know of any please share. Thanks!

 41. I think this is one of the most vital information for me.
  And i’m glad reading your article. But should remark on some general things, The web site style is great, the articles is really nice :
  D. Good job, cheers

 42. Hi there, I do think your web site could be having web browser compatibility
  problems. Whenever I take a look at your web site in Safari, it looks fine however when opening in Internet Explorer, it
  has some overlapping issues. I simply wanted to provide you with a quick heads
  up! Other than that, wonderful site!

 43. Hey! This post couldn’t be written any better! Reading through this post reminds me
  of my previous room mate! He always kept talking about this.

  I will forward this write-up to him. Fairly certain he will have
  a good read. Thanks for sharing!

 44. Pretty great post. I just stumbled upon your blog and wished to say that I’ve truly enjoyed surfing around your blog
  posts. In any case I will be subscribing on your feed and I’m hoping you write again soon!

 45. What’s Taking place i am new to this, I stumbled upon this I’ve found It absolutely useful and it has helped me out loads.
  I’m hoping to give a contribution & assist other users like
  its helped me. Good job.

 46. Terrific article! This is the type of info that
  are supposed to be shared around the net. Disgrace on the search engines for now not positioning this put up higher!

  Come on over and visit my website . Thank you =)

 47. This design is incredible! You most certainly know how to keep a reader
  entertained. Between your wit and your videos, I
  was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Fantastic
  job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it.

  Too cool!

 48. Howdy! Someone in my Myspace group shared
  this site with us so I came to give it a look. I’m definitely enjoying the information. I’m book-marking
  and will be tweeting this to my followers! Fantastic blog and amazing design and style.

 49. Hi there, i read your blog from time to time
  and i own a similar one and i was just curious if you get a
  lot of spam comments? If so how do you protect against it,
  any plugin or anything you can recommend? I get so much lately it’s driving me insane so any help is very much appreciated.

 50. It’s actually a great and helpful piece of info. I’m satisfied that you just shared this helpful information with us.
  Please keep us informed like this. Thank you for sharing.

 51. I believe that is one of the such a lot important information for
  me. And i am satisfied studying your article. But should statement on few general things, The
  website style is perfect, the articles is truly excellent :
  D. Just right activity, cheers

 52. Excellent blog! Do you have any tips for aspiring writers?
  I’m hoping to start my own website soon but I’m a little lost on everything.
  Would you recommend starting with a free platform
  like WordPress or go for a paid option? There are so many choices out there that
  I’m completely confused .. Any suggestions? Cheers!

 53. Hey I know this is off topic but I was wondering
  if you knew of any widgets I could add to my blog
  that automatically tweet my newest twitter updates.
  I’ve been looking for a plug-in like this for quite some time and was hoping maybe you
  would have some experience with something like this. Please let me know
  if you run into anything. I truly enjoy reading
  your blog and I look forward to your new updates.

 54. That is really fascinating, You are an excessively skilled blogger.
  I have joined your rss feed and stay up for in the hunt for
  extra of your wonderful post. Also, I’ve shared your website in my social networks

 55. Pretty nice post. I simply stumbled upon your blog and wished to mention that I’ve truly loved
  browsing your blog posts. After all I’ll be subscribing for your feed and I’m hoping you
  write once more very soon!

 56. I think that what you wrote was actually very reasonable.
  However, what about this? suppose you composed a catchier post
  title? I ain’t suggesting your content is not good., however what if you added something to
  possibly get folk’s attention? I mean Policia e Shtetit njofton oraret dhe
  kriteret për të lëvizur me makina – EETIMESTV.COM is a little vanilla.

  You should peek at Yahoo’s front page and watch how they write article headlines to grab people
  interested. You might add a related video or a picture or two to grab people excited about everything’ve got to say.

  Just my opinion, it would make your website a little
  bit more interesting.

 57. I would like to thank you for the efforts you have put in penning this site.
  I’m hoping to see the same high-grade blog posts from you later on as well.
  In fact, your creative writing abilities has inspired me
  to get my very own site now 😉

 58. Hi there, I discovered your website by means of Google while searching for a comparable matter, your
  website got here up, it looks good. I have bookmarked it in my google bookmarks.

  Hi there, simply changed into alert to your weblog thru Google, and found
  that it’s truly informative. I am going to watch out for brussels.

  I will appreciate when you continue this in future. Numerous other people can be benefited from your writing.
  Cheers!

Leave a Reply

Your email address will not be published.