Në Shqipëri ende po vijojnë lëkundjet e tokës. Para pak minutash është regjistruar një tjetër tërmet me magnitudë 3.1 ballë i shkallës Rihter.

Epiqendra ishte sërish në Detin Adriatik dhe raportohet për dëme materiale. Lëkundje me magnitudë 3.0 ballë po në Adriatik pati edhe mbrëmjen e djeshme.