Kushtetuesja merr në shqyrtim kërkesën e Ademit për të shpallur të pavlefshme zgjedhjet e 30 qershorit, flet kryebashkiakja e Shkodrës

Gjykata Kushtetuese ka pranuar që të shqyrtojë vlefshmërinë e zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit 2019.

Një trupë 3 anëtarëshe e kësaj gjykate ka vlerësuar të kalojë për gjykim padinë e bërë nga kryebashkiakja e Shkodrës, Voltana Ademi, në korrik të vitit të kaluar.

Në cilësinë e drejtueses së shoqatës së Bashkive të Shqipërisë, Ademi i kërkoi Kushtetueses të konstatojë si antikushtetues procesin zgjedhor.

Në një deklaratë për media, kryebashkiakia e Shkodrës Voltana Ademi u shpreh se ky është një lajm i mirë për të gjithë shqiptarët dhe se ka besim tek procesi që do të shqyrtojë gjykata.

“Gjykoj se është një lajm i mirë, një lajm shumë i mirë, që Gjykata Kushtetuese ka marrë në shqyrtim kërkesën për vlerësimin për e antikushtetutshmërisë që ne kemi vlerësuar që të gjykohet i tillë nga Gjykata për procesin e 30 qershorit. Gjykoj se është një lajm i mirë për të gjithë shqiptarët, ajo që ne kaluam për vitin 2019 ishte shumë e rëndë, kur bëhët fjalë për zgjedhjet dhe të drejtën e zgjedhjes.

Unë kam besimin se ky proces do të shkojë deri në fund me një vendimarrje që do të duhet të bëhet nga një gjykatë funksionale. Dhe për momentin po presim deri sa të jetë funksionale. Mendoj se sa më shpejt të krijohet do të jetë më mirë për të gjithë shqiptarët” u shpreh Ademi.

https://web.facebook.com/ademi.voltana/videos/1252999088423302/

22 Comments

 1. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 2. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life articles and blogs

 3. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. Second life is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl websites and blogs

 4. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life authors and blogs

 5. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these second life websites and blogs

 6. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a video game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these Second Life websites and blogs

 7. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these Second Life authors and blogs

 8. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. sl is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 9. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these sl articles and blogs

 10. Have you ever heard of second life (sl for short). It is essentially a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you would like to see more you can see these sl authors and blogs

 11. Have you ever heard of second life (sl for short). It is basically a online game where you can do anything you want. SL is literally my second life (pun intended lol). If you want to see more you can see these second life articles and blogs

 12. สล็อต pg เราออกแบบกราฟิกและเอฟเฟกต์เสียงที่หลากหลาย
  ให้ความสึกตื่นเต้นเป็นพิเศษหากคุณสนใจร่วมลงทะเบียนกับเราที่ thttps://beo777.com/

 13. 💚 BEO777 💚
  🚩เว็บตรงไม่ผ่านเอเจ้นท์ ฝาก•ถอน ระบบ𝗔𝗨𝗧𝗢
  ➡ ️ฝากขั้นต่ำ 1 บาท 😍
  ➡ ️ถอนไม่จำกัดครั้ง 💯
  ➡ ️ไม่ต้องโยกเงินให้เสียเวลา💸
  ➡ ️รองรับทุกธนาคาร และ ทรูวอลเล็ต🏧
  ✅สมัครสมาชิกฟรี✅
  ❣️ https://beo777.com/

Leave a Reply

Your email address will not be published.